11 pomysłów na świąteczno – zimowe zdjęcia

 

Zostały jeszcze nieco ponad dwa tygodnie do Świąt Bożego Narodzenia, a później czekają nas 2 miesiące zimy. Ten czas w roku zobowiązuje. Oczywiście nic na siłę, ale postanowiliśmy zebrać ulubione kadry naszego autorstwa w jednym miejscu i zainspirować Was do stworzenia fajnej pamiątki ze Świąt lub po prostu z okresu Zimy. Nawet jeśli nie ma śniegu, to da się zrobić kreatywne zdjęcie z tego okresu i gorąco Was do tego zachęcamy, bo dobrze mieć takie miłe wspomnienie, do którego można wracać.

1. w trasie

Prosto z auta czy pociągu. Wystarczy mieć aparat pod ręką i kiedy wjeżdża się na mniej uczęszczaną, ale bardziej urokliwą drogę, to wyjmujemy aparat i działamy. Jeśli chcesz, by zdjęcie było ostre, a robisz je lustrzanką czy bezlusterkowcem, to pamiętaj, by czas nie był zbyt długi. Ale kombinuj z tym parametrem, bo rozmazane zdjęcia w drodze też są bardzo klimatyczne i mają swój urok. Kombinuj, masz całą drogę! Jak nie w jedną stronę, to w drugą!

2. w domu z kubkiem

Jeśli masz jakiekolwiek świąteczne ozdoby z lampkami, to takie zdjęcie wyjdzie świetnie, bo w tle utworzy się klimatyczny bokeh. Możesz zadbać o detale, by było iście świątecznie i domowo, ale jeśli nie masz kompletnie warunków to spróbuj ujęcia, które zrobiła OLCYK z Michałem. Nie masz kominka w domu? Wystarczy włączyć na telewizorze ten z internetu, nawet skwierczy jak prawdziwy.

3. na mieście z kawą

I chociaż wiele świątecznych kadrów odpada z powodu pandemii, to obok tego prostego kadru nie możesz przejść obojętnie. Pójdź na spacer po swojej okolicy, już są rozstawione klimatyczne dekoracje na mieście. Zgarnij kubek ulubionej kawy czy herbaty na wynos i zrób taki kadr – nawet telefonem wyjdzie świetnie. Ważne, by było w miarę jasno oraz by w tle znalazły się lampki, które się delikatnie rozmyją i stworzą wyjątkowy klimat.

4. zdjęcie w zdjęciu

To bardzo prosty, ale efektowny kadr. Aby go zrobić potrzebujesz dwóch rzeczy: fotogeniczne miejsce oraz kogoś, kto te zdjęcie wykona. No chyba, że masz statyw, ale to też się zalicza do 2 rzeczy. Od siebie możemy dodać wskazówkę, aby zamiast korzystać z aportu na telefonie, zrobić wcześniej zdjęcie i wyświetlić je prosto z galerii.

5. portret

To jest niesamowite, że oba poniższe zdjęcia zostały zrobione w odstępie dwóch lat. Oba w trasie i na każdym z nich mam tę samą czapkę oraz kamizelkę futrzaną.   W takich portretach grają dodatki: szalik, czapka czy rękawiczki. Baw się nimi i nie bój zatrzymać się na zajeździe, będąc w drodze.

6. z drona

Oczywiście jeśli masz taką możliwość, bo nie każdy ma drona. Świat od góry wygląda zupełnie inaczej, a momentami ma się wrażenie jakby się było w innym kraju. Z naszej strony polecimy dwa miejsca, które ktoś nam kiedyś też polecił: pierwsze to Jurgów – zatrzymaj się obok domków pasterskich, drugie miejsce to Jakuszyce i słynne zakręty. Zachęcamy do tego, by szukać podobnych miejsc samemu – z pewnością coś znajdziecie!

7. na drodze 

Ale to tylko na takiej rzadko uczęszczanej, a najlepiej to w ogóle, bo trzeba uważać przy takich ujęciach. Ostrożnie!

8. ŚWIĘTA W BUTACH

Kwiaty w butach cały czas robią furorę, a my już rok temu podeszliśmy do tematu inaczej i zam

9. z wieńcem

To taki prosty a bardzo efektowny kadr. Można go zrobić w domu na białej ścianie, ubrać świąteczny sweter, dodać lampki i wychodzi świąteczna magia.  Polecamy kupić wieniec bez ozdób, żeby za dużo się nie działo na tym zdjęciu, a przyozdobić go później w domu.

10. wspólne 

Bo wspólne zdjęcia to świetna pamiątka. Jest z nimi więcej pracy i zazwyczaj nie ma kto ich zrobić, ale to czas kiedy w ruch powinien pójść przyjaciel – Statyw – i można działać. My takie zdjęcia robimy zazwyczaj szybko, bo jest zimno, ale żeby poszło spokojniej i sprawniej, polecamy zrobić je w mało publicznych miejscach.

11. Zdmuchnij śnieg lub gwiazdki

Nie wiadomo jak będzie ze śniegiem w tym roku, jeśli tak jak w zeszłym to raczej nie ma na co liczyć, dlatego warto mieć pod ręką na przykład papierowe gwiazdki i zrobić takie zdjęcie lub gif. Proponujemy przy tych kadrach skorzystać z trybu seryjnego, wtedy jest większe prawdopodobieństwo, że znajdzie się ten udany kadr. Dodam jeszcze wskazówkę od siebie, by nie napełniać za bardzo powietrzem ust, bo później policzki robią się jak u chomika, przy zdmuchiwaniu gwiazdek. Próbujcie, sami zobaczycie. 🙂

    Jeśli podobają Wam się te pomysły i zamierzacie z któregoś skorzystać, to będzie nam super miło, gdy oznaczycie nasz profil @life.catchers. A my z chęcią odwiedzimy wszystkie takie zdjęcia! 🙂

Leave a Reply