Jak korzystać z AirBnb jako gość?

Po naszym ostatnim poście o Pradze dostaliśmy sporo wiadomości o to, gdzie śpimy podczas naszych wyjazdów. Kiedy odpowiadaliśmy, że przez stronę Airbnb.com większość osób nie miała pojęcia o czym mówimy. Postanowiliśmy zrobić światu przysługę, przybliżając Wam ten portal i podróżowanie z jego pomocą, bo naszym zdaniem jest to idealna opcja dla ludzi, którzy nie chcą wydawać majątku za każdym razem jak planują wakacje. Na końcu czeka na Was mała niespodzianka! 🙂

airbnb1

SKĄD TAKI POMYSŁ?

Nasza pierwsza podróż z airbnb była czysto spontaniczna. Mieliśmy kupione bilety lotnicze do Paryża, wiedzieliśmy jak dojechać z lotniska do miasta, ale nie mieliśmy kupionego noclegu. Gdzieś tam o uszy obiła nam się idea nocowania u kogoś w mieszkaniu, ale w odróżnieniu od couchsurfingu, za pieniądze, i bez żadnych wymagań od obu stron. Postanowiliśmy spróbować i jak widać decyzja była strzałem w dziesiątkę!

airbnb2

CHCĘ KUPIĆ NOCLEG, JAK TO ZROBIĆ?

Strona jest bardzo intuicyjna i czytelna. Jako plus niewątpliwie trzeba nadmienić, że automatycznie przekierowuje nas na polską wersję strony. Na samym starcie wybieramy Gdzie, Kiedy i w Ile osób chcemy pojechać. Sprawa jest banalnie prosta, sprwdźcie sami!

airbnb3

Po wybraniu podstawowych parametrów strona przerzuca nas na wersję z ofertami mieszkań i pokoi. Tutaj możemy wybrać bardziej zaawansowane opcje. Czy chcemy mieć do dyspozycji cały dom, cały pokój czy współdzielone miejsce? Do tego najważniejsze-jaka cena?Za pomocą suwaka ustalamy sobie budżet za jedną noc.

airbnb7

airbnb4

Z prawej strony mamy mapę obszaru. Mała wskazówka od nas,, przy każdej nawet delikatnej zmianie odświeżcie mapę, bo może właśnie w nowo wybranym miejscu pojawiła się jakaś perełka.

airbnb5

Mamy wybrane wymarzone miejsce, ale co dalej? Na kolejnej stronie zobaczymy dokładny opis oferty często napisany jest w ojczystym języku hosta, ale strona automatycznie tłumaczy na język polski poprzez google translate (dla lingwistów-tę opcją można wyłączyć).

Pod spodem mamy bardzo przydatny punkt jak “udogodnienia”. Są tam zaznaczone wszystkie konkretne informacje o miejscu, jak to czy:

  • czy dostaniemy świeże ręczniki?
  • będziemy mogli skorzystać z pralki?
  • czy host w cenie oferuje śniadanie?

airbnb6

Na co jeszcze zwrócić uwagę? Recenzje interesującej nas oferty. Po odbyciu podróży zarówno gospodarz jak i gość piszą o sobie opinie, dzięki czemu przyszli użytkownicy portalu są wstanie dowiedzieć się od innych ludzi o opinii o danym miejscu. Przy okazji mamy możliwość przydzielenia od jednej do pięciu gwiazdek dla najważniejszych cech oferty. Od lokalizacji, przez komunikację z hostem, po czystość mieszkania Super przydatna rzecz!

airbnb8

POMOCNE WSKAZÓWKI

1.Nie zawsze najdroższe miejsca będą tymi najlepszymi. Warto poczytać opinie o miejscu, zobaczyć jak w rzeczywistości wygląda wybrana oferta.

2. Na pewno fajnie jest wynająć takie miejsce, które będzie oferowało śniadanie, ale pamiętajcie, że wygląda ono różnie w różnych krajach. Dla przykładu we Włoszech śniadanie je się na słodko, płatki, dżem i jakieś ciastka. Nie spodziewajcie się tam szynek i żółtych serów, chyba, że będą wspomniane w opisie.

3.Po wybraniu przycisku rezerwacja i zapłaceniu za nocleg mamy możliwość napisania do gospodarza. Nie bójcie się w tym miejscu pytać o wszystkie interesujące Was kwestie, hostowie są bardzo pomocni i mogą Wam prosto wyjaśnić jak dla przykładu dostać się z lotniska do domu.

4.Co do bezpieczeństwa ze strony podróżującego, airbnb nie przelewa pieniędzy od razu do gospodarza, czeka 24 h na ewentualne informacje o problemach z rezerwacją. Sama pomoc ze strony portalu jest na bardzo dobrym poziomie. Mają oni pracowników w języku polskim, którzy odpowiadają w przeciągu 24 godzin na każdy problem.

***

O jakiej niespodziance wspomnieliśmy? Logując się za pomocą TEGO LINKA dostaniecie 100 zł na pierwszą podróż z airbnb.com. Jeśli macie jakiekolwiek pytania, walcie śmiało, z chęcią pomożemy!

 

0 Comments

Leave a Reply